vilnius
Литва
Эстония
Латвия

СпецпроектСюжеты

Митинг протеста у здания посольства США в Литве
Михаил Прощин

Lietuvos Seimo narys: NATO pagalba ateina padidėjus grėsmei

Lietuva narystė NATO – tai mūsų sėkmės istorija, o prasidėjus antrajam Lietuvos narystės NATO dešimtmečiui, klausiame, kas lems sėkmingos mūsų istorijos tęsinį.

"Visų pirma, esame ne vieni. NATO viršūnių susitikime Velse 2014 m. rugsėjį priimti sprendimai aiškiai parodė, kad buvimas galingiausio pasaulyje karinio aljanso – NATO – nariais reiškia realių kolektyvinės gynybos garantijų turėjimą. Tai aiškiai parodo, kad sąjungininkų pagalba ateina ne tada, kai pirmasis priešo tankas kerta valstybės sieną, o gerokai iki tol, t. y., – padidėjus grėsmei", – kovo 27 d., penktadienį, spaudos konferencijoje Seime, skirtoje Lietuvos narystės 11 metų sukakčiai kovo 29-ąją, kalbėjo socialdemokratas Benediktas Juodka, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas ir Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas.

B. Juodka pabrėžė, kad Lietuvai svarbu ne tik pačiai rimtai ruoštis galimoms grėsmėms, bet ir pasinaudoti NATO teikiamomis galimybėmis.

"Jau šiandien Lietuvoje ir regione matome konkrečius NATO pagalbos įrodymus. Tai – sąjungininkų pajėgų dislokavimas Lietuvoje ir Baltijos regione, kaip svarbiausia NATO įsipareigojimų išraiška ir atgrasymo priemonė.

JAV, mūsų strateginė partnerė, dislokavo Baltijos šalyse ir Lenkijoje rotacines kuopos dydžio sausumos pajėgas. 2014 m. papildomai atsiųsta Vengrijos sausumos kuopa. Rotacines pajėgas taip pat planuoja dislokuoti Portugalija, Vokietija 2015 m. balandžio-liepos mėnesiais. Sustiprinta NATO oro policijos misija, užtikrintas karinių jūrų laivų buvimas Baltijos jūroje. Vyksta NATO tarptautinės karinės pratybos", – vardijo B. Juodka.

"Kartu suvokėme, kad buvimas NATO – tai ne tik mums teikiamos saugumo garantijos ir sąjungininkų parama. Esame solidariai atsakingi ir už viso Aljanso stiprumą ir už saugumą tų, kuriems reikia mūsų paramos.

Steigiama bendra karinė brigada (LITPOLUKRBRIG), kuri suteiks galimybę Ukrainos karinėms pajėgoms siekti NATO standartų perimant patirtį iš dviejų kaimyninių NATO valstybių narių – Lietuvos ir Lenkijos", — pažymėjo B. Juodka.


Перевод статьи на русский язык читайте ЗДЕСЬ.

Загрузка...

Сюжеты