vilnius
Литва
Эстония
Латвия

О проекте

Анатолий Иванов
© Маргарита Кох

Gerbiami draugai!

Lietuva – greitų paskyrimų šalis. VDR vadovas Saulius Skvernelis gavo savo pareigas per parą. Energetikos ministras Rokas Masiulis – per 15 minučių. Pretenduoju rekordui, kadangi investuotojai sprendimą apie mano pareigas priėmė praėjus 10 minučių nuo pokalbio pradžios.

Lietuva – greitų paskyrimų šalis. VDR vadovas Saulius Skvernelis gavo savo pareigas per parą. Energetikos ministras Rokas Masiulis – per 15 minučių. Pretenduoju rekordui, kadangi investuotojai sprendimą apie mano pareigas priėmė praėjus 10 minučių nuo pokalbio pradžios.

Mes suaugę žmonės ir puikiai suprantame, jog joks šaltinis neplatina informacijos be jokios priežasties. Kiekvienas turi savo tikslą. Šiame kontekste BALTNEWS.lt ne išimtis. Mūsų informacinio analitinio portalo koncepcija paprasta. Ji yra išdėstyta programiniame straipsnyje "Apie projektą".

Noriu tik priminti: pasaulis įvairiaspalvis ir įvairiapusis. Kinai gyvena pagal Kinijos tradicijas ir įstatymus. Lenkai – taip, kaip visada gyveno jų tėvai. Meksikiečiai – pagal Meksikos įstatymus. Lietuviai – priklausomai nuo savo įstatymų, būdo ir tradicijų.

Informacija neturi ribų. Todėl dviguba ir svarbiausia projekto vadovo užduotimi matau teisingos informacijos apie Lietuvą platinimą į Vakarus, Rytus, Šiaurę ir Pietus. Taip pat, kaip ir platinimą į Lietuvą sąžiningos informacijos iš Vakarų, Rytų, Šiaurės ir Pietų.

Keista gyventi pasaulyje, kuriame nėra pozityvių naujienų. Deja, klasikinė lietuviška žurnalistika yra sėkmingai išstumiama atvira propaganda, informaciniu šlamštu ir "geltonomis" publikacijomis.

BALTNEWS.lt yra pasiryžęs likti ištikimas klasikinės žiniasklaidos tradicijoms. Jis informuos savo skaitytojus daugiausia apie visuomeninę situaciją Lietuvoje, taip pat apie jos ekonominius ir politinius, kultūrinius ir humanitarinius santykius su užsienio partneriais – Europos sąjungos, Eurazijos sąjungos ir užjūrio šalimis.

Laikau svarbiu pabrėžti:

portale publikuota informacija bus išlaikyta išskirtinai adekvačiose, kūrybinėse interpretacijose ir konstruktyvaus bendradarbiavimo paradigmoje.

Ne mažiau svarbia galima laikyti lietuviškos žurnalistikos standarto pakėlimo užduotį. Aš esu visiškai solidarus su savo kolegomis, ypač Rimvydu Valatka – vietinė žurnalistika provinciali, jos lygis katastrofiškai krenta. O juk Lietuva visada didžiavosi savo talentingais „ketvirtos valdžios“ atstovais, kurių tarpe yra Algimantas Čekuolis, Kipras Mažeika, Kęstutis Girnius, Jurijus Stroganovas, Artūras Račas ir daug kitų tvirtų profesionalų.

Tikiuosi, kad BALTNEWS.lt išsiskirs kokybišką, sąžiningą, operatyvią, išskirtinę informacija, išreikšta gražia, gramatiškai taisyklinga kalba. Neabejoju, kad mums pavyks pritraukti bendradarbiavimui autoritetingus Lietuvos, Europos ir pasaulinio lygio žurnalistų ir pranešėjų, iš garsių politikų, politologų, ekonomistų, intelektualų, mokslo ir kultūros atstovų tarpo.

Manęs klausia: ar atsiras galimybė komentuoti publikacijas? Ne. Tokia galimybė nenumatyta.

BALTNEWS.lt įsitikinę, kad elektroninė žiniasklaida, kurioje redakcinė politika orientuota į komentarus ir jų kiekį, iš dalies sėja blogį: įsitikinimo rytojaus diena nebuvimas, rasinio, etninio, nacionalinio ir konfesinio nepakantumo įžiebimas, zoologinių instinktų žadinimas, baimės sėjimas ir visuomenės skaldymas, propaguojant prievartą, savivalės laisvę, garbės ir orumo įžeidimą, nemandagumą. Tuo tarpu maskuodami tikrus siekius priminimais apie teisias ir laisves, slepiant profesionalumo impotenciją skambia fraze „redakcija neatsako už komentarų turinį“.

Mano nuomone žurnalisto figūra turi būti socialiai atsakinga, nesiekiant išreikšti savo nuomonės. Geras žurnalistas nebandys viešai ir tiesiai demonstruoti vingių egzistavimo. Jis tai parodys per kitų nuomones ir pozicijas.

Pagaliau, beveik kiekvienas žurnalistas dirba kolektyve ir negali ignoruoti bendros portalo, laikraščio, televizijos ar radijo stoties nuotaikos.

Geras žurnalistas geba sukurti naujieną, o ne tik eksploatuoti ją.

Naujienų kūrimų mes ir pasiryžę užsiimti.

Nuoširdžiai dėkoju žmonėms, dirbantiems šio projekto techniniame kolektyve. Jų pastangomis buvo sukurtas BALTNEWS.lt pagrindas.

Atėjusių pakeisti techninį kolektyvą naujos kartos projektų vadovų, korespondentų, stringerių ir frilanserių užduotis paprasta: pastatyti ant palikimu gauto pagrindo XXI amžiaus žiniasklaidos konstrukciją.

Prie darbo kolegos!

Jeigu Dievas su mumis, tai kas prieš mus?

Rašykite man adresu: postkorr@rambler.ru

Загрузка...

Kalba LietuvaМемельКалендарьСпорт

Новости