vilnius
Литва
Эстония
Латвия

СпецпроектСюжеты

Viktoro Diawaros interviu BALTNEWS.lt: Eurovizija - neprognozuojamas šou

BALTNEWS.lt freelancerė paėmė interviu iš Lietuvos atlikėjo ir verslininko Viktoro Diawara. Savo laiku Viktoras su grupe užėmė aukštas pozijas Eurovizijos dainų konkurse, šiuo metu jis yra Menų Fabriko LOFTAS savininkas. Šnekėjome apie Euroviziją ir D.Montvydą, kultūros politiką ir jaunus talentus Lietuvoje.

Viktoras Diawara apie Euroviziją: "Jei Lietuva investuotų 8 000 000 eurų, ar laimėtų – abejoju"

- Kaip vertiname Donato Montvydo galimybes Eurovizijoje?

— Eurovizija yra ganėtinai neprognozuojamas dalykas, tačiau, manau, kad su mūsų daina viskas gerai. Įsivaizduoju, kad ji galėtų skambėti Europos radijo stotyse – Prancūzijoje ar Vokietijoje. Be abejo, yra šalys, kuriose šis konkursas yra labai populiarus. Donato sėkmė dar priklauso nuo to, kelintas jis pasirodys, kas pasirodys prieš ir po. Yra daug dalykų, kurie priklauso ne nuo atlikėjo. Taip pat yra tam tikri politiniai dalykai – balsuojama už kaimynus ir panašiai. Šioje vietoje yra minusas.

- Vadinasi, tai – visiška loterija?

Aišku, yra šalių, kurios investavo daug lėšų ir laimėjo. Bet ar jei Lietuva investuotų 8 000 000 eurų ir laimėtų – abejoju. Geras paskatinimas – „Brainstorm“, kurie užlipo ant scenos su paprastais marškinukais, tačiau jų daina buvo labai gera ir jie užėmė penktą vietą.

LOFTAS

- Kokia audotorija Jums yra priimtinesnė dainas groti?

Esu  už gyvą muziką, mes su SKAMP‘ais grojame gyvą muziką. Eurovizijoje negalima gyvai groti, tik dainuoti. Mes praktiškai nedarome koncertų dabar. Dabar mums 18 metų, šiek tiek pristabdėme. Esmė ne erdvėje, galima groti prieš mažą audotoriją. Televizinis formatas yra šimtoprocentinė fonograma, tai nejauti tos muzikos. Be to, Eurovizija yra trečias pasaulyje tokio formato renginys po pasaulio futbolo čempionato ir Olimpinių žaidynių. Tai yra įspūdingas renginys, bet kartais mieliaus mažame klube sugroti.

Jau šešis metus pas mus atsiranda naujų projektų. Kaskart tai kažkas neįprasto, kaip Heinnekenn Live ar LRT OPUS Gyvai, arba Novus jaunų grupių konkursas, ar What‘s Next? Konferencija. Greitai žadame UPTOWN MARKET daryti kas kelias savaites.

- Pakalbėkime apie Jūsų vizitus su Lietuvos Vyriausybe į Biuselį ir kitas ES šalis. Koks buvo siekis?

— Ir Islandijoje, Švedijoje ir Prancūzijoje teko būti. Tai konferencijos, susijusios su kultūra ir kūrybinėmis industrijomis. Mes pristatome Lietuvą arba LOFTĄ. Dabar mes laimėjome ES projektą, kuriame dalyvaus Italijos, Prancūzijos, Belgijos, Austrijos, Vengrijos, Šveičarijos ir Lietuvos atstovai. Trys ar keturi atlikėjai važiuos per 8 šalis. Briuselyje yra La Botanique, panaši vieta, kaip LOFTAS. Šešis metus mes vystėme šią idėją ir pagaliau įgyvendinome.

Atlikėjai galėtų būti Garbanotas Bosistas, Bei Soul ir Einius, Deeper Upper, Golden Parazit – jie yra verti, yra jų daugiau. Jie būtų tie keli atlikėjai, koncertuojantys tuose šalyse.

Buvo vizitas su premjeru į Islandiją. Nordic Future Forume buvo kalbama apie kūribines industrijas, mes pristatėme mūsų platformą.

- Ar kultūros politiką vertumėte po šių pasiekimų teigiamai?

— Lietuvos kultūros politika yra susidomėjusi klasikine muzika ir Jazz‘u. Tokie atlikėjai, kaip Alina Orlova, Ten Walls ar Leon Somov and Jazzu, tikrai gali garsinti Lietuvą. Kultūros ministerijoje nelabai yra žmonių, kurie šioje srityje gaudosi. Mes darome verslą, nedarome rajono orkestras, kuriam labai reikia paramos. Tačiau Kultūros ministerija į mus jau atkreipė dėmesį ir mus žino ir gerbia. Tačiau šalies politikoje nėra vietoje šiuolaikinei muzikai. Mes taip pat galime garsinti Lietuvą kaip Jonas Valančiūnas ar Rūta Meilutytė.

Lietuvoje vis daugiau atvažiuoja pasaulinio lygio atlikėjų. Nepalyginsi su Niujorku, bet mes nedaug atsiliekame nuo tos pačios Estijos. Ir migracija tam daro įtaka. Atlyginimai nekyla, todėl šou verslas nelabai gerai gyvena dabar. Aišku, atsisakytum bilieto į koncertą, nei dešros, jei neturėtum pakankamai pinigų.

- O ar sunku kviesti svečius į Lietuvą? Ar jie važiuoja į Lietuvą, į Vilnių, ar daugiau pas Jus?

— Nes nežinau, koks skaičius yra užsienių svečių, atvykstančių į LOFTĄ. Jie stebisi, kai atvažiuoja į Senamiestį, nes jiems atrodo, kad Lietuva – postsovietinė šalis, kurioje viskas daug gudžiau.

- Rengiate jaunųjų grupių konkursą "Novus". Ar yra tų talentų? Jie jau pasirodė LOFTO scenoje, ar dar laukia savo valandos?

— Mes lietuviai esame pakankamai uždari žmonės. Talentų yra, jaunimas eina gera linkme. Pasaulis mažėja, viską galima parsisiųsti. Ar Berlyne ar Vilniuje – galimybės panašios, internetas padeda. Jie turėsime lietuviškus Coldplay, tai bus nieko ypatingo. Nes reikia išsiskirti, jei darai tą patį, bet šiek tiek blogiau – gal ndaryk iš viso.

Norėčiau pasakyti, kad nepasiekiamų dalykų nėra. Jei nuoširdžiai dirbi, rezultatas bus pasiektas. Lietuvoje yra daug perspektyvų. Kartais idėjas reikia tiesiog parsivežti į mūsų šalį. Linkiu daryti tai, kas patinka –tada tu nedirbi, bet gauni pinigus.


С переводом материала на русский язык можно ознакомиться ЗДЕСЬ.

Загрузка...

Сюжеты