vilnius
Литва
Эстония
Латвия

СпецпроектKalba Lietuva

Mazuronis: dokumentų reikalavimas perkant alkoholį – idiotizmo viršūnė

Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis įsitikinęs, kad nuo rugsėjo 2 d. prekybininkų susigalvotą taisyklę reikalauti iš bet kurio perkančio alkoholį dokumento – seniai neregėta kvailystė.

"Kartą jau tai buvo ir visi įsitikino, kad tai visiškas absurdas. Dabar vėl bandymai daryti tą patį – idiotizmo viršūnė. Kai jau rodos nieko kvailesnio nebesugalvosi, visuomet atsiras tokių, kurie tai padarys. Šis sprendimas turi būti nedelsiant atšauktas", – teigia V. Mazuronis.

Prekybininkai teigia, kad dėl šios taisyklės alkoholio pardavimai galėtų sumažėti iki 15 proc., tačiau V. Mazuronis abejoja ar tai išties padės spręsti alkoholizmo problemą šalyje: "Taip, galbūt kažkas spontaniškai nenusipirks tą dieną alaus ar vyno, nes paliko asmens dokumentą, bet kuo tai padės spręsti ilgalaikį alkoholizmą, kuris ir yra didžioji problema. Saikus alkoholio vartojimas jokioje pasaulio valstybėje nėra problema, ar pas mus kaip visada viskas kitaip? Nori prekiautojai mažinti alkoholio pardavimus? Tegu visai nustoja jais prekiauti, o ne imasi nereikalingų ir visuomenę erzinančių iniciatyvų. Geriau pinigus, kurių jie patys žada netekti dėl sumažėjusios prekybos, investuotų į švietimą".

Darbo partijos pirmininko nuomone, sveikintina yra iniciatyva užtikrinti, kad nepilnamečiai negalėtų įsigyti alkoholio, tačiau sveiku protu nesuvokiamas yra asirinktas kelias.

"Garbaus amžiaus žmonių reikalauti dokumento, kai akivaizdu, kad jie turi teisę jį pirkti – absurdas. Jeigu prekybininkai patys neatšauks šios nesąmonės, to privalės imtis politikai", – teigia V. Mazuronis.

Darbo partijos pirmininkas žada, kad artimiausiu metu, pasitaręs su kolegomis partijoje, imsis veiksmų, kad ši tvarka būtų panaikinta. 


Перевод материала на русский язык читайте ЗДЕСЬ.

Загрузка...

Сюжеты