vilnius
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Альгирдас Буткявичюс
Михаил Прощин

Premjer-ministras: verslo politikoje – daugiau šviesos ir erdvės plėtrai

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dalyvavo bendrame ministrų kabineto ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) posėdyje, kurio metu pristatė svarbiausias verslo politikos kryptis ir kartu su Lietuvos verslo atstovais aptarė šalies ekonominius klausimus.

Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, jog Lietuvos ekonomika gana sėkmingai atlaikė pastarųjų metų geopolitinius iššūkius – nepaisant Rusijos embargo lietuviškiems maisto produktams, šalies ūkis augo, o verslas atrado naujus eksporto kelius. Pasak premjero, Vyriausybės priimti sprendimai leido sustiprinti šalies ekonominę diplomatiją, supažinti užsienio rinkas su lietuviška produkcija ir taip suteikti galimybes verslui lengviau persiorientuoti į naujas rinkas.

Ministro pirmininko teigimu, gyventojų užimtumo didinimas ir perspektyvos jaunimui regionuose yra vienas iš Vyriausybės prioritetų. "Regionuose yra jaunų žmonių, norinčių Lietuvoje dirbti ir uždirbti. Pradėję pertvarkyti profesinio mokymo tinklą pagal regionų ūkio šakų perspektyvas, įvedę valstybės užsakymo principą rengiant specialistus su aukštuoju išsilavinimu, pasieksime esminių pokyčių", – sakė Vyriausybės vadovas.  Kalbėdamas Ministras pirmininkas pabrėžė, jog būtina modernizuoti darbo santykius, kurie nebeatitinka šių dienų reikalavimų, mažina šalies konkurencingumą ir investicinį patrauklumą.

"Pasenęs darbo kodeksas kaip girnapusė tempia Lietuvą žemyn pasauliniuose ekonominiuose reitinguose ir stabdo investicijas. Pagal darbo santykių lankstumą esame 125 vietoje ir nusileidžiame net kai kurioms Afrikos valstybėms", – sakė premjeras A. Butkevičius ir paprašė Pramonininkų konfederacijos paramos, aiškinant visuomenei apie darbo santykių modernizavimo būtinybę.

LPK prezidentas Robertas Dargis sveikino Vyriausybės žingsnį siekti lankstesnių darbo santykių. Jo teigimu, žmogų apsaugoti gali ne įstatymas, bet darbo efektyvumas, sugebėjimas greitai ir lanksčiai prisitaikyti prie pokyčių.

Vyriausybės vadovas taip pat pažymėjo, jog toliau Lietuvai būtina plėsti savo, kaip šalies tarp Vakarų ir Rytų, sampratą. "Turime užmegzti naujus ryšius, tiesti kelius į augančius Artimųjų bei Tolimųjų Rytų regionus".

Ministras Pirmininkas akcentavo, jog neseniai Lietuva buvo pakviesta pradėti derybas dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje – darinyje vienijančiame pažangiausias pasaulio ekonomikas. "Tai suteiks naujas galimybes mūsų šaliai", – sakė jis.  Posėdyje atkreiptas dėmesys, jog Vyriausybė ėmėsi ryžtingai šalinti per dešimtmečius susikaupusias biurokratines kliūtis, tobulinti teisės aktus ir optimizuoti kontrolės institucijų tinklą, kuris bus daug racionalesnis. Ministro Pirmininko teigimu, tokie valdžios ir verslo atstovų susitikimai skatina realizuoti idėjas, teikti konstruktyvius patarimus ir kritiką, atlikti profesionalias ekonomines analizes, kurios leidžia Lietuvos ekonomikai judėti pirmyn nuolatos besikeičiančioje geopolitinėje aplinkoje.


Перевод статьи на русский язык читайте ЗДЕСЬ.

Загрузка...

Сюжеты